Eladták a házát az idős nőnek, aki alig tudott magáról.

által Karoly

Eladatták a házat a magáról is alig tudó idősebb asszonnyal

Az eset a Pest Vármegyei Főügyészség szigorú figyelmét keltette fel, miután a hatóság megtámadta az ingatlan adásvételi szerződését. Az eladás egy különösen szomorú és aggasztó történethez kapcsolódik, amelyben a főszereplő egy 73 éves nő volt, aki már régóta szellemi hanyatlás jeleit mutatta.

A történet 2020 szeptemberében kezdődött, amikor a nő, aki azóta elhunyt, eladta gödi ingatlanát egy férfinak 7 millió forintos árfolyamon. Az asszony közel ötven éve élt a házban, ám ekkorra már olyan mentális állapotban volt, hogy nem tudta felidézni saját születési dátumát, sem azt, hogy férje évekkel korábban elhunyt. Egy hónappal az adásvétel előtt már szívességi lakáshasználónak gondolta magát a saját ingatlanában, ami aggasztó kérdéseket vet fel a tranzakció érvényességét illetően.

A férfi, aki megvásárolta az ingatlant, holtig tartó haszonélvezeti jogot alapított a nő javára, ám a jövőbeli tervei között szerepelt az ingatlan további értékesítése is. A megkötött újabb adásvételi szerződés, amelyet a férfi egy másik vevővel kötött, azonban végül nem teljesült, mivel az ügyészség már vizsgálta a helyzetet.

A Pest Vármegyei Főügyészség pert indított a Budapest Környéki Törvényszéken, kérve, hogy a bíróság nyilvánítja érvénytelennek a férfi tulajdonjogát. A bíróság a főügyészség álláspontjával egyetértvén elrendelte a férfi tulajdonjogának törlését az ingatlan-nyilvántartásból, visszaállítva ezzel az asszony jogait. Az ítélet jogerős lett a Fővárosi Ítélőtábla döntése alapján.

Ez az eset rávilágít a mentális hanyatlás problémáira, valamint arra, hogy milyen könnyen manipulálhatók a védtelen idősek, akik esetleg nem képesek megfelelően megítélni a helyzetüket vagy saját érdekeiket. Az ügyészség által kezdeményezett eljárás célja, hogy megvédje az ilyen helyzetekben lévő emberek jogait, és biztosítsa, hogy a hasonló bűncselekmények ne maradjanak büntetlenül.

Ezt is kedvelheted