Filipe Luis váratlanul távozott a Flamengótól egy 8–0-s győzelem után
A brazil labdarúgásban ritkaságnak számít, hogy valaki egy élcsapat vezetőedzőjeként hosszabb időt töltsön, és még inkább meglepő, ha ezt egy kiemelkedő győzelem után teszi. Filipe Luis, aki a Flamengo U17-es csapatának edzőjeként kezdte pályafutását 2024 elején, majd az U20-asok élére került, végül 2024 szeptemberében átvette az első csapat irányítását, Titétől, a korábbi szövetségi kapitánytól. A 2026. február 26-i, Madureira ellen aratott 8–0-s győzelem után Luis menesztéséről szóló hír jött ki, ami sokkolta a szurkolókat.
Filipe Luis a Flamengóval eltöltött másfél éve alatt összesen 101 mérkőzést irányított, amit hét trófea nyertese mellett hagyott hátra. Ezek között szerepeltek a Dél-Amerika legjelentősebb klubkupái, köztük a Libertadores-kupa, valamint a Copa do Brasil, és nem mellesleg Rio állam bajnokságának győzelme is, ami kifejezi a csapat sikerességét a hazai színtéren. Luis edzői karrierje alatt átlagosan 14 mérkőzésenként egy trófeát szerzett, így az egyetlen döntője, amelyet elveszített, 2026. februárban a Supercopa do Brasil és a Recopa Sudamericana volt.
A Flamengo közleményében szomorúan értesítette a nyilvánosságot, hogy „Filipe Luis többé nem irányítja a profi csapatot”, és vele együtt távozik Ivan Palanco pályaedző és Diogo Linhares erőnléti edző is. Szurkolói vélemények megoszlanak, sokan nem értik, hogy egy ilyen domináló teljesítmény után miért vált szükségessé az edzőváltás, és a Flamengo rajongói úgy érzik, hogy a csapat jövője kérdésessé vált a hirtelen döntés miatt.
Ez a lépés a Flamengo történetében újraírásra szorul, hiszen a csapat számára a közelmúltban elért eredmények a liga egyik legjobb formáját mutatták. Új kihívások várnak a csapatra, és kíváncsiak lehetünk, ki tölti be Filipe Luis utódját, és hogyan alakul a Flamengo sorsa a jövőben.
