Szivárgás történt a debreceni CATL-gyár területén

által Karoly

Szivárgás a CATL Debreceni Gyárában

2026. június 25-én, 10 óra 30 perckor, a CATL Debrecen négyszeres gyártósora mellett mintegy 1 liter dietil-karbonát szivárgott ki egy tárolóból, amelyről a vállalat szakemberei azonnal intézkedtek egy vészhelyzeti cselekvési terv alapján. A vállalat tájékoztatása szerint senki sem sérült meg az incidens során. A szivárgás észlelése után a helyszínen dolgozó munkatársak értesítették a vállalat vészhelyzeti egységét és a létesítményi tűzoltóságot, majd azonnal elhagyták a helyiséget, ahol a baleset történt.

A belső protokollnak megfelelően a szakemberek tűzoltóhomokot és abszorbens anyagokat használtak a szivárgott folyadék felitatására, amelyet ezt követően a veszélyes hulladéktárolóba szállítottak. Az érintett helyiség átszellőztetése is megtörtént a baleset után.

A CATL vezetősége bejelentette, hogy belső vizsgálatot indított az esemény okainak feltárására. Az eredményeket be fogják építeni a jövőbeli működési gyakorlatukba, hogy minimalizálják a hasonló incidensek előfordulásának esélyét. A vállalat teljes mértékben együttműködik a hatóságokkal a történtek kivizsgálása alatt.

A Contemporary Amperex Technology Co. Ltd. (CATL), amely 2011 óta működik, 2025-re 39,29% globális részesedéssel bír az elektromos autó akkumulátorok piacán. A debreceni üzem a jövőben a cég által képviselt ipar 4.0 technológia, a zöld gyártás és logisztika terén szerzett tapasztalatait is be fogja építeni a működésébe.

Ezt is kedvelheted