Orbán Viktor győzelmét reméli Aleksandar Vucic, Szerbia elnöke
2026. március 13-án, Belgrádban Aleksandar Vucic, Szerbia köztársasági elnöke a közszolgálati televízióban fejezte ki reményét, hogy Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke győzelmet arat a közelgő választásokon. Vucic hangsúlyozta, milyen jelentőséggel bír a két ország közötti együttműködés, amelyen a múltban számos eredmény született.
„Szerbia és Magyarország közötti kapcsolataink mindig is kiemelten fontosak voltak számunkra, és a jövőben is mindent elkövetünk, hogy ez így maradjon. Orbán Viktor sok jót tett Szerbiáért, ezt ezúton is szeretném hangsúlyozni” – nyilatkozta. Az értékelésében említést nyert, hogy a jó együttműködés mindkét fél érdekeit szolgálja, és elengedhetetlen a két ország közötti testvéri kapcsolatok fenntartásához.
Amikor az esetleges politikai változások lehetőségéről beszéltek, Vucic kifejtette, hogy reménye szerint a Szerbia által tervezett stratégiai projektek, mint például a Szerb kőolajvezeték, nem fognak veszélybe kerülni. „A kőolajvezeték Algyő felé halad, és biztos vagyok benne, hogy ez a projekt megvalósul” – tette hozzá.
Vucic azt is kiemelte, hogy a várható választások március végére, április elejére időzítve szolgálhatnak a két ország közötti kapcsolat további jövőbeni megerősítésére. Hozzátette, hogy Szerbia számára rendkívül fontos, hogy a jövőben is jó viszonyt ápoljanak Magyarországgal.
