Orbán Anita külügyminiszter több mint három tucat misszióvezetőt hív vissza
2026. június 26-án Orbán Anita, Magyarország külügyminisztere bejelentette, hogy a Külügyminisztérium 37 misszióvezetőt rendel haza. A visszahívás részben a lejáró megbízatások miatt szükséges, ami viszont más esetekben a szakmai megújulás érdekében történik.
A külügyminiszter elmondta, hogy a változások célja, hogy a hazai külpolitikai prioritásokhoz illeszkedő nagykövetek képviseljék Magyarország érdekeit. „A külpolitikánk hiteles és hatékony képviselete érdekében olyan diplomáciai kar felépítése a célunk, ami alkalmas a jelenlegi kihívások kezelésére” – fogalmazott Orbán Anita.
A bejelentés a Humánstratégiáért és Képzésért Felelős Helyettes Államtitkárság megalakulásával is összefügg, amelynek célja a szakmai felkészültség növelése a külképviseleteken.
Telex információi alapján a visszahívott misszióvezetők között szerepelnek:
- Csiszár Jenő (Milánó, Olaszország)
- Vitézy Anna Zsófia (Bogotá, Kolumbia)
- Szarka Gábor Levente (Algír, Algéria)
- Oszama Ibrahim Naffa (Bagdad, Irak)
- Takács Szabolcs Ferenc (Washington, USA)
- Kumin Ferenc (London, Egyesült Királyság)
- Nagy Gábor Tamás (Wellington, Új-Zéland)
- Fülöp Viktor Géza (Pretoria, Dél-Afrikai Köztársaság)
