Lejjebb csúszott a nemzeti tizenegy a FIFA ranglistáján

által Karoly

Lejjebb csúszott a magyar válogatott a FIFA ranglistáján

A Magyarország labdarúgó válogatottja négy helyet rontva a 41. pozícióra csúszott vissza a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, amelyet december 22-én hoztak nyilvánosságra. A ranglistát továbbra is a spanyol válogatott vezeti.

Marco Rossi szövetségi kapitány csapata visszaesésének oka, hogy novemberben a csapat Jerevánban 1-0-s győzelmet aratott az örmények ellen, majd a Puskás Arénában 3-2-es vereséget szenvedett el Írországtól a világbajnoki selejtezők során. Ez a vereség segítette a spanyolokkal szembeni pótselejtezőt érő második helyezést a csoportban, ezzel az írek három pozíciót előrelépve jelenleg az 59. helyeken állnak.

A ranglista élmezőnyében a sorrend változatlan: Spanyolország, Argentína, Franciaország és Anglia állnak a dobogón. Érdekesség, hogy a brazil csapat két helyet javítva a portugálokat megelőzve már az ötödik a rangsorban.

FIFA Világranglista – decemberi állás

1. Spanyolország – 1877,18 pont
2. Argentína – 1873,33 pont
3. Franciaország – 1870,00 pont
4. Anglia – 1834,12 pont
5. Brazília – 1760,46 pont
6. Portugália – 1760,38 pont
7. Hollandia – 1756,27 pont
8. Belgium – 1730,71 pont
9. Németország – 1724,15 pont
10. Horvátország – 1716,88 pont
41. Magyarország – 1496,29 pont

Ahogy a ranglistából is látszik, a magyar válogatott folytatásával kapcsolatban új kihívások várnak, és komoly erőfeszítések szükségesek a fejlődéshez. Az elért eredmények tükrében a szakvezetésnek és a csapatnak egyaránt át kell értékelnie a célokat, hogy a jövőben sikeresebbek lehessenek a nemzetközi porondon.

Forrás: infostart.hu/sport/2025/12/22/lejjebb-csuszott-a-nemzeti-tizenegy-a-fifa-ranglistajan

Ezt is kedvelheted