„Egymástól elválasztva a lét csak dadog” – újévi köszöntő a köztársasági elnöktől

által Karoly

Izgalmas új év köszöntése a köztársasági elnök és az űrhajós szavaival

Ahogy 2026 első perceibe lépett a világ, Sulyok Tamás köztársasági elnök az összetartozás szellemét hirdette éjfél után. Az államfő Kapu Tibor kutatóűrhajóssal együtt ünnepelte az új évet, hangsúlyozva, hogy az érzelmi megértés és a szeretet központi szerepet kell, hogy kapjon a társadalomban. Az elnöki üzenetben arra buzdították a magyarokat, hogy keressék a jót egymásban, és a nehézségek ellenére is a közös célokat tartsák szem előtt.

„Ne feledjük az ősi hagyományok üzenetét: csak együtt érhetünk el valóban nagy eredményeket, míg elválasztva pusztán dadogunk” – mondta Sulyok, kiemelve a társadalmi összetartás fontosságát. A köztársasági elnök jó egészséget kívánt mindazoknak, akik ezt a szép hazát képviselik, függetlenül attól, hogy hol élnek a világban.

Kapu Tibor üzenete a világból

Kapu Tibor, aki a 2025-ös év legmeghatározóbb pillanatait élte át, amikor magyar tudományos kísérleteket végezhetett az űrben, szintén a közösség erejét hangsúlyozta. „A magyar zászló a legnagyobb magasságokba emelkedett, és ez nem csak egy személyes siker, hanem a nemzetünk diadala is” – tette hozzá. Az űrhajós kifejtette, hogy a nemzeti sikerekhez elhivatottságra és bátorságra van szükség, és arra, hogy a közösség érdekeit mindenek elé helyezzük.

Kapu felhívta a figyelmet arra is, hogy a Föld, mint közös otthonunk, egyedülálló érték, amit mindannyian védeni kell. „A határok nem látszanak az égből, ahogy a szívünkben sem” – jelentette ki, megerősítve az egység fontosságát a viták és eltérő vélemények közepette is.

A béke és az összetartozás üzenete

Az új év beköszöntésével a köztársasági elnök arra is kérte az embereket, hogy 2026-ban tisztelettel és méltósággal bánjanak egymással. Az újévi köszöntők szellemében felhívta a figyelmet arra, hogy „egyéneknek nehézséget okozhat a becsületesség és a bátorság megélése, de közösen semmi sem lehetetlen” – fogalmazott Kapu Tibor, hangsúlyozva a közösség erejét a jövőbeni kihívásokkal szemben.

Az államfő kívánságai között szerepelt, hogy az új év minden magyar számára a béke örömét hozza el, és hogy az összetartozás érzése legyen a középpontban ebben az esztendőben. Az új év első napján a béke világnapját is megünnepeljük, amely az egység, a megértés és a szeretet fontos üzeneteit hirdeti.

Forrás: infostart.hu/belfold/2026/01/01/egymastol-elvalasztva-a-let-csak-dadog-ujevi-koszonto-a-koztarsasagi-elnoktol

Ezt is kedvelheted